09.07.2021

Без попереднього обстеження ґрунту на земельній ділянці неможливо уявити повноцінне проведення будівельних робіт. Геологічні вишукування в будівництві дозволяють вирішити ряд невідомих: зрозуміти глибину залягання грунтових вод, склад грунту, його в’язкість та інші характеристики.

Для чого потрібні інженерно-геологічні вишукування

Геологічні дослідження потрібні для того, щоб правильно підібрати тип фундаменту і місце побудови майбутньої будівлі. При їх ігноруванні з плином часу споруда може просідати. Земля на схилах може бути схильною до зсувів, так що недостатня розвідка призведе до перекосу, а то і обвалення будівлі.

Геологія в дорожньому будівництві і інших видах робіт не просто примха, виконання якої залишається на розсуд людини. Вона повинна виконуватися в обов’язковому порядку. Без цього неможливо буде отримати дозвіл на будівництво в державній автотранспортній службі України та її підрозділах. Розроблений проект споруди буде затверджений на підставі даних про склад грунту, особливості ділянки.

Можна виділити наступні цілі та завдання інженерно-геологічних вишукувань:

Кому довірити роботу

Слід пам’ятати, що геологічні роботи повинні проводитися не просто для галочки. Геологічний супровід в будівництві – це комплекс професійних робіт, які проводяться спеціалізованими фірмами з дотриманням певної послідовності етапів. Вони включають підготовчу стадію, буріння свердловин для взяття зразків, польові випробування, вивчення в лабораторії. За підсумком проведених робіт замовнику видається детальний звіт в паперовій та електронній формі.

Щоб провести роботи відповідно до правил краще довіряти досвідченим і надійним компаніям. Однією з таких можна назвати «Укргеолсервіс». Фірма пропонує замовити геологію під будівництво з повним супроводом за вигідною вартості.

Не варто забувати, що геологія йде рука об руку з геодезією. Тому крім аналізу грунту і геологічного обстеження ділянки знадобиться топографічна зйомка місцевості та викопіювання земельної ділянки. Зробити ці роботи вам допоможуть все в тому ж «Укргеолсервісу». Не відкладайте виконання цих завдань на потім і не починайте без них будівництво. Ви зможете реально заощадити кошти і організувати будівництво будинку з дотриманням всіх державних стандартів. В іншому випадку ніхто не дасть гарантії, що ваш розкішний особняк чи не зруйнується протягом року після зведення. І звинувачувати в цій ситуації Ви зможете тільки самого себе і нікого іншого.