Вартість:від 5000 грн
Термін виконання:10-14 днів
Що таке геологія під будівництво

Геологічні роботи, що виконуються на земельних ділянках, потрібні для визначення хімічних, фізичних властивостей ґрунту і гідрогеологічних умов з метою визначити технічну та економічну можливість будівництва конкретного об’єкта на них (будівель, споруд, мостів, доріг, магістралей і т.п.), в результаті яких створюється набір документації, яка описує характеристики ділянки.

Проведення інженерно-геологічного дослідження для будівництва є першим кроком в кожному процесі забудови, без якого неможливо отримати дозвіл на будівництво. Забудовник теж не матиме впевненості в надійності майбутньої споруди. Отже, в результаті таких робіт відбувається не тільки отримання документації, необхідної по бюрократичній частини, але і не ставляться під загрозу життя і здоров’я людей, які будуть будувати та експлуатувати об’єкти на ділянці.

Основні етапи геології під будівництво

Кожні інженерно-геологічні дослідження будівельних майданчиків підрозділяються на наступні етапи:

  1. Підготовчий. Тут відбувається збір картографічних і офіційних відомостей, в тому числі, обговорення всіх умов і потреб замовника робіт. Відбувається узгодження вартості геологічних вишукувань під будівництво і укладення договору.
  2. Польовий. Відбувається буріння свердловин в ґрунтах, забір ґрунту для проведення досліджень.
  3. Камерально-лабораторний. Тут проводяться лабораторні дослідження зразків, формування звітності, рекомендацій будівельникам, таблиць, графіків, технічної документації для забудовника і наглядових органів.

Навіщо потрібна геологія під будівництво

Без проведення інженерно-геологічних вишукувань для будівництва неможливо адекватно оцінити міцність майбутньої будови, його надійність, ступінь усадки і її рівність для всіх. Геологія для будівництва дозволяє:

  1. Підтвердити технічну можливість будівництва конкретного об’єкта на конкретній ділянці;
  2. Визначити оптимальне розташування будови на ділянці;
  3. Вибрати потрібний тип фундаменту по хіміко-фізичному складу і його глибину;
  4. Визначити необхідність використання паль і їх різновиди при будівництві на заболочених ділянках або нестабільних ґрунтах.