09.07.2021

Визначення топографічної зйомки включає в себе ряд обстежень для встановлення характеристик місцевості. Вона виповнюється із застосуванням професійного обладнання кваліфікованими кадрами.

За підсумком процедури замовник отримує на руки план місцевості, в якому будуть відзначені перепади висот, інженерні комунікації, особливості ландшафту, прилегла інфраструктура та інші параметри місцевості.

Навіщо потрібна топографічна зйомка

Топозйомка виявляється широко затребуваною процедурою, так як неможливо отримати дозвіл на будову житлових і нежитлових споруд, проведення комунікацій і монтаж електроустановок без наявності детального плану місцевості. Він повинен надаватися до відповідних органів разом з іншими проектними паперами. Процедура необхідна в наступних ситуаціях:

Особливості процедури

Якісне виконання топографічної зйомки вимагає дотримання ряду нюансів. Перед початком робіт підписується договір з сертифікованої компанією для проведення геодезичної зйомки. Оформляються всі необхідні дозвільні документи, готується обладнання для топознімання і тільки після цього можна приступати безпосередньо до реалізації поставлених завдань.

На польовій стадії дослідження геодезисти на досліджуваній ділянці виконують огляд і обстеження місцевості, встановлюють обладнання. Отримані дані систематизуються в польових умовах, а потім проходять фінальну обробку комп’ютерними програмами. Замовник отримує план місцевості, детальний звіт і можливість почати будівництво при відсутності перешкод для цього. Тепер зрозуміло, для чого потрібна топозйомка і чому необхідно потурбуватися її проведенням.

Що впливає на вартість

Ціна топографічної зйомки ділянки не є фіксованою і розглядається для кожного випадку окремо в залежності від особливостей місцевості. У компанії «Укргеолсервіс» можна розрахувати орієнтовну вартість послуги на підставі наступних критеріїв: площа досліджуваної території, умови на ній, наявність забудови або відсутність інших об’єктів. Необхідність термінового отримання результатів збільшує ціну послуги.