09.07.2021

Розбивка при будівництві будівель і споруд грає найважливішу роль. Перед початком безпосередньо будівельних робіт замовнику необхідно звернутися до геодезистів. Вони в змозі виконати грамотний повноцінне перенесення плану споруди з проектних креслень в натуру. Це дозволить зрозуміти становище точок координат, площин на реальній місцевості.

Види геодезичних розбивочних робіт

Геодезична розбивка – це діяльність по переносу точок будівельних осей з креслень на натурні плани. Вона передбачає виконання ряду послідовних дій:

Також всі геодезичні дослідження в обов’язковому порядку супроводжуються виконавчою зйомкою, яка дозволяє більше проаналізувати відповідність проекту натурі. Тільки після фінального відзнятого і складання підсумкового документа знімаються раніше виконані осі. Замовник отримує проект перенесення на натуру, який виконаний за державним стандартом.

Винесення в натуру осей будівель і споруд – це кропіткий процес, який допускає мінімальну похибку при виконанні. При перенесенні деталізованих осей необхідна максимальна точність з похибкою до трьох міліметрів.

Кращим рішенням для виконання подібного роду робіт є використання техніки прямокутних координат. У розпорядженні геодезистів має перебувати спеціалізоване обладнання, серед якого тахеометри і нівеліри. Без них неможливо досягти необхідного ступеня точності.

Кому краще довірити виконання процедури

Вартість розбивки осей будівлі як і всі геодезичні роботи розраховується для кожного об’єкта, тому необхідно проконсультуватися у фахівців. Для вигідного вкладення коштів краще довіряти кваліфікованим компаніям. Серед таких фірм уваги заслуговує «Укргеолсервіс». Підприємство протягом тривалого періоду часу надає комплекс якісних послуг.

Причому діяльність компанії не обмежується тільки геодезією. Тут можна замовити аналіз грунту, буріння свердловин, топографічну зйомку місцевості і багато іншого. Ціна геодезії фасаду радує доступністю, так що вам не доведеться витрачати більшу частину бюджету будівництва тільки на геодезію. Не варто зволікати з проведенням розбивочних робіт. Спроба заощадити призведе до непередбачених наслідків і може змусити витратити ще більше грошей, ніж планувалося раніше.