09.07.2021

Дослідження грунту – це лабораторний комплекс заходів, метою якого є отримання даних необхідних для проектування основ і фундаментів будівель. Це проектування стає можливим тільки тоді, коли отримані результати проведення інженерних вишукувань, дані конструктивного призначення будови і техніко-економічне обгрунтування конструкції фундаменту.

Щоб споруда була міцною, не руйнувалася, фундамент слід сприймати як частину споруди за властивостями ґрунтової основи для будівництва і за властивостями матеріалів його конструкції. Для цього проектувальникам знадобляться дані проведеної геології під фундамент. На їх підставі можна визначити який фундамент необхідний:

Як визначити який грунт на ділянці

Для остаточного вибору конструкції фундаменту необхідно дізнатися які грунти знаходяться на ділянці. Визначення приналежності грунту по різновидам відбувається в лабораторії, там же отримують його основні розрахункові параметри.

З огляду на типи грунтів, під фундамент, в незміненому вигляді, підійдуть не всі. Дуже часто може знадобитися трамбування і ущільнення грунту, армування грунту для підвищення міцності і стійкості до деформацій і інші заходи При складних геологічних умовах району робіт таких, як: підтопляємість, просідання, карст, підвищена сейсмічність, можуть знадобитися додаткові більш витратні методи підвищення якості підстави.

Підготовка ділянки під фундамент досить нескладна процедура. Необхідно:

  1. розчистити потрібну площу від рослинності і сміття.
  2. зняти родючий шар грунту. В подальшому його можна використовувати для рекультивації необхідних ділянок.

З метою економії замовник може провести ці заходи самостійно.

Вартість геологічних досліджень для фундаменту

Ціна геології для будівництва залежить від обладнання, яке застосовують геологи і буровики. Воно повинно бути технічно справним, а підприємство, яке надає послуги, пред’являє замовнику ліцензію на види виконуваних робіт. Довгий термін можна буде користуватися спорудою тільки при виконанні дослідних заходів за всіма стандартами і рекомендаціями.

Вартість геологічних досліджень грунту під фундамент в компанії «Укргеолсервіс» розраховується тільки після огляду ділянки для будівництва експертами, вивчення особливостей об’єкта.