09.07.2021

Що таке топозйомка? Топозйомка являє собою комплекс геодезичних вишукувань, які націлені на установку особливостей місцевості. Для її проведення залучаються дослідники зі спеціалізованою технікою. Вони висуваються до місць будівництва, виконують ретельний аналіз, а потім складають розгорнутий звіт.

Різновиди

Існують різні види топографічної зйомки, які встановлюються в залежності від масштабу дослідження. За стандартом передбачається використання масштабу 1 до 500 з висотою рельєфного перетину п’ятдесят сантиметрів. При проведенні процедури для ландшафтних робіт можуть використовуватися укрупнені масштаби 1 до 100 або 1 до 200, при яких перетин встановлюється на висотному рівні 10-20 сантиметрів.

При встановленні виду топознімання, який необхідний в конкретному випадку, звертаються до технічному завданням. У замовника можуть бути особливі вимоги до нього. Однак, це позначається на вартості наданих розрахунків.

План проведення робіт

Проведення дослідження місцевості передбачає дотримання чіткого плану топографічної зйомки. Він передбачає реалізацію наступних завдань:

  1. установка координат опорних точок;
  2. обробка геодезичних параметрів з супутника;
  3. вибудовування мережі;
  4. визначення кутів і відстаней за допомогою тахеометра;
  5. топографічна зйомка;
  6. аналіз отриманих даних і складання топографічного плану в програмі AutoCad.

Нівелювання та інші обстеження повинні проводитися майстрами своєї справи. Робить топографічну зйомку той, хто має відповідну освіту і досвід роботи в даному виді діяльності – фахівець-геодезист. Тільки в такому випадку можна забезпечити виконання процедури за всіма правилами. Тепер ви знаєте, як виконується топографічна зйомка, і зможете отримати достовірні відомості. Вона в обов’язковому порядку повинна включати три стадії: польову, камеральну і підсумкову.

За підсумком проведених досліджень звіт відправляється не тільки замовнику, а й до місцевих містобудівні органи. Це необхідно для організації будівництва відповідно до затверджених планів на законних підставах.

Висновки

Топозйомка ділянки дозволяє отримати дані про нерівностях місцевості, її геоморфології, планувальних елементах. При виконанні робіт потрібно спиратися на діючі державні нормативно-правові акти. Варто ретельно підходити до вибору геодезичної компанії, щоб отримати дійсно досвідчених фахівців. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на достовірні результати. Не можна приступати до зведення будинків, незалежно від їх призначення, без топографічного супроводу. Якщо ви пропустите цей етап або не приділите йому належної уваги, то пошкодуєте про це в майбутньому.