09.07.2021

Геологія в будівництві дає можливість зрозуміти, на якій ділянці землі найкраще зводити споруду, якого типу фундаменту віддати перевагу. Процедура передбачає виконання ряду досліджень, які полягають в аналізі складу грунту і його особливостей, бурінні свердловин.

Комплекс робіт включає в себе поетапне проведення ряду дій. Вони повинні виконуватися кваліфікованими геологами.

Навіщо потрібні геологічні вишукування

Коли людина приймає рішення про зведення житлового або нежитлової споруди на своїй земельній ділянці він не може знати, які типи ґрунтів на ньому розташовуються. Геологічні вишукування допоможуть визначити глибину залягання грунтових вод. Без отримання цієї інформації можна зіткнутися з проблемами при спробах закладання фундаменту, каналізаційної і дренажної систем. Глибинні води в порах порід схильні до замерзання, що в зимову пору призведе до промерзання і проривів.

Також при постійному затопленні фундаменту не може бути і мова про нормальне облаштуванні підвалу. Він буде постійно залитий водою, в ньому буде зберігатися вогкість, утворюватися цвіль і грибок. Зберігати продукти в таких умовах неможливо, та й сам будинок через вплив несприятливих факторів почне руйнуватися з часом. Коли робити геологію ділянки? Безсумнівно, до початку будівельних робіт. Це дозволить уникнути проблем з осіданням, обваленнями і значно підвищить термін експлуатації майбутньої споруди.

При небажанні займатися геологічним аналізом ділянки, можна спробувати почати будівництво без проведення геологічних досліджень при бурінні свердловин. Однак, мало яка з проектних організацій візьметься за це. Тому що всі розрахунки і оцінки будівництва завжди грунтуються на даних геології. Без них – це ворожіння на кавовій гущі.

Якщо Ви все ж таки вирішите будуватися без цих досліджень і скористаєтеся даними державної геологічної карти, не забувайте уточнити останню дату її поновлення. Так як геоморфологія, клімат і вплив людини істотно змінюють реальну обстановку.

Хто повинен проводити геологічні вишукування

Тепер ви розумієте, що таке геологія ділянки і навіщо вона потрібна. Однак отримати достовірні і точні результати досліджень можна тільки при зверненні до кваліфікованих фахівців. Високим рівнем знань і досвіду мають геологи компанії «Укргеолсервіс». Ціна геології ділянки тут відрізняється доступністю, а державні інстанції і зовсім не надають подібні послуги через відсутність фахівців.

Геологічні вишукування можуть проводиться комплексно з геодезією. Тому крім аналізу грунту ви можете замовити за вигідною ціною топографічну зйомку ділянки. Чи не зволікайте з проведенням цих заходів, якщо хочете провести будівельні роботи по всім правилам.