09.07.2021

Власники приватних земельних наділів замислюються про буріння свердловини на воду. Вона виступає прекрасною заміною централізованого водопостачання, яка дозволяє отримати вигоду. Однак є ряд питань з приводу процедури: де її виконати, що для цього потрібно і як дізнатися, якої глибини бурити свердловину.

Особливості процедури

Облаштування свердловини є складним і копітким процесом. Не варто думати, що досить просто зробити отвір в землі і брати звідти воду. Потрібно мати знання про геологічні склади грунту на ділянці, розуміти, де залягають водоносні шари. Загальноприйнятим вважається поділ підземних вод на грунтові, міжпластові (безнапірні) і артезіанські (напірні). Чим менше глибина залягання водоносного шару, тим більше він пов’язаний з поверхневими забрудненнями і придатний тільки для поливу городу і господарських потреб, але не пиття. Відповідно, якщо вода з свердловини потрібна для вживання людиною, то глибина закладення свердловини повинна бути більше.

Зазвичай, найбільш якісними для пиття є води з артезіанського горизонту. Це найкраще рішення, тому що вода буде більш захищена від попадання в неї забруднень. У першому випадку – водоупорами над і під водоносним горизонтом, у другому випадку – води кристалічного залягання не мають контакту з поверхнею і тому найбільш чисті, однак вони можуть бути забруднені при контакті з іншим водоносним горизонтом.

Залежно від призначення виділяють наступні види свердловин на воду: розвідувальні, розвідувально-експлуатаційні та експлуатаційні. Їх створення здійснюється в кілька етапів:

  1. Вивчення грунту і його характеристик (на основі геологічної карти місцевості);
  2. підготовка і монтаж бурової установки, інших необхідних елементів;
  3. початок буріння;
  4. установка обсадної колони при поглибленню до 3-6 метрів в грунт;
  5. досягнення бажаного водоносного шару;
  6. установка насоса і спроба почати перевірку дебету свердловини;
  7. оцінка якості отриманої води в лабораторії (аніонний і катіонний аналіз).
  8. ліквідація свердловини або здача її в експлуатацію, в залежності від її виду.

По завершенню процедури необхідно виконати розводку води зі свердловини на будинок і на полив. Важливо обладнати всі необхідні елементи для того, щоб рідина надходила в будинок і могла використовуватися для побутових потреб. Також обладнуються ємності для закачування і зберігання води.

Існує також варіант облаштувати свердловину в колодязі. Для цього необхідно виконувати власне буріння. Добре підійде шнековий метод або буріння обертальним способом з промиванням. Використання цих способів можливо при наявності на глибині двадцяти метрів обводненного піску. Зважаючи на складність розміщення техніки краще не намагатися робити свердловину в колодязях і приямках, а облаштувати її на рівній місцевості.

Висновок

Стати володарем власної свердловини можна, але своїми силами навряд чи вдасться реалізувати це завдання. Процедура вимагає ретельної розвідки місцевості, наявності інформації про склад ґрунтів, використання спеціалізованого устаткування. Та й після буріння свердловина потребує обслуговування. У фахівців повинні бути відповідні навички та досвід роботи, щоб не зіткнутися з труднощами в процесі.

Замовити буріння свердловини можна в компанії «Укргеолсервіс», яка пропонує геологічні та геодезичні дослідження, повний цикл робіт. Фахівці володіють необхідними знаннями для того, щоб все пройшло гладко. Ви зможете реалізувати мрію по володіння власною чистою водою. Регулярні перебої роботи централізованого водопостачання більше не будуть докучати, адже у вас у дворі буде джерело постійного надходження води для різноманітних потреб.