09.07.2021

Ви вирішили реалізувати амбітну мету – побудувати власний котедж. Завдання це не з легких і заради її досягнення доведеться пройти нелегкий шлях. Як вибрати ділянку під забудову, яку документацію оформити, які геологічні та геодезичні дослідження провести, з чого будувати – на всі ці питання належить дати відповідь.

З чого починати будівництво будинку

Здається, що для реалізації своєї мрії досить просто купити земельну ділянку і розпоряджатися ним на свій розсуд. На ділі виявляється, що в нашій бюрократичній державі потрібно пройти через десятки інстанцій і отримати безліч дозвільних документів. Процес передбачає виконання таких дій:

На першій стадії дослідження структури земельної ділянки аналіз грунту має критично важливе значення. Для будівництва придатні тільки грунти певної міцності, водопроникності та інших параметрів. При закладанні фундаменту на придатному для цього ділянці в майбутньому він може просто обвалитися, і ваші зусилля обернуться провалом.

При отриманні доказів того, що будувати на конкретній землі можливо, можна приступати до підготовки ділянки до будівництва. Не обійтися без складання проектної документації, отримання прав на землю, подачі заяви в містобудівні органи. Не варто забувати про найважливішу послуги геодезії – складанні топографічного плану місцевості. Він являє собою розгорнуту карту ландшафту із зазначенням меж і основних об’єктів, розташованих на ділянці. Він повинен бути виконаний з дотриманням стандартів кваліфікованими геодезистами.

Коли у вас на руках виявляється генеральний план ділянки котеджу і всі необхідні дозвільні документи можна приступати до найцікавішого – складання проекту будинку. Він включає в себе безліч складових: вибір матеріалу для будівництва, кількість кімнат, квадратура приміщень та ін. Навряд чи непрофесіоналові вдасться все зробити самостійно, тому є два варіанти дій: замовити у підрядника типовий проект або за участю архітектора розробити індивідуальний проект забудови. Останній пункт складніше, тому і обійдеться дорожче.

Таким чином, підготовка землі для будівництва – ключовий пункт будівництва котеджу. У ньому немає дрібниць, так як будь-яка помилка може коштувати витраченого часу і коштів. Радимо звернутися в компанію «Укргеолсервіс», фахівці якої допоможуть проаналізувати грунт, отримати дозвільні документи, скласти топографічний план місцевості та багато іншого. Скільки коштують геологічні вишукування? Ціна залежить від ряду факторів: особливостей місцевості та складності забудови. Однак можна розраховувати на доступну ціну, яка не вдарить по гаманцю.