17.06.2021

Інженерна геодезія – це комплекс робіт, що проводяться на земельній ділянці безпосередньо перед початком будівництва. Вона проводиться спеціалізованими компаніями із залученням професійних співробітників і обладнання. При ігноруванні цієї важливої стадії аналізу можна вже після зведення будівель зіткнутися з просіданням фундаменту, деформаціями комунікацій, підлог, стін. Краще цього уникнути і потурбуватися замовленням інженерної геодезії.

Необхідність

Геодезія в будівництві може стати в нагоді в ряді життєвих ситуацій, які передбачають виконання наступних завдань:

  • винос меж земельної ділянки;
  • розбивка осей будівель;
  • топографічна зйомка місцевості;
  • складання виконавчого плану;
  • визначення залишків сировини і багато іншого.

Геодезичні послуги можуть прийти на виручку будь-якому пересічному громадянину. Вони потрібні ландшафтним дизайнерам, професійним будівельним компаніям, людям, охочим звести промислову або житлову споруду на ділянці своїми силами. Вони дозволяє отримати інформацію про рельєф території.

Роботи по геодезії є необхідними, так як місцеві містобудівні органи можуть просто не допустити ділянку до початку робіт без відповідного звіту. Будівельні підрядники можуть відмовитися починати працювати, тому що не мають на руках розгорнутого плану. Геодезичні роботи виконується комплексно разом з геологічними послугами. Вони включають проведення, як польових, так і лабораторних робіт, пов’язаних з відбором зразків грунту.

Послуги з геодезії в Україні надають цілий ряд спеціалізованих компаній, так що вам буде з чого вибрати. Результатом проведених фахівцями досліджень в обов’язковому порядку повинен стати інженерно-геодезичний звіт, який надається в друкованому та електронному вигляді. Довіряйте тільки сертифікованим фірмам, адже тільки так можна отримати достовірні результати.

Топографічні роботи потрібні для отримання дозволу на будівництво, підключення комунікацій, проектування ландшафту, складання генерального плану, вертикального проектування, реалізації інших завдань.

 

Висновки

Коли ви придбали земельну ділянку і вирішили на ньому щось побудувати, вашим першим дією повинні стати геодезичні та геологічні вишукування. Геодезична зйомка, лабораторний аналіз, нівелювання і багато інших процедури стануть ключовим кроком на шляху до дому вашої мрії. Крім того, залучення фахівців в цій сфері допоможе врегулювати питання кордонів ділянки, якщо ви купили землю, але не можете вирішити суперечки з сусідами про прилеглих територіях. Геодезист в двадцять першому столітті стає затребуваним фахівцем, роботи у якого вистачає. При підборі компанії спирайтеся на її досвід, відгуки про неї, тривалість і вартість проведення робіт. Не ставтеся поверхнево до цього питання.