09.07.2021

Викопіювання місцевості – це процедура, яка полягає в створенні документа, що відображає стан місцевості з точки зору геодезії в поточний проміжок часу. Вона здійснюється спеціальними фірмами, які володіють експертними знаннями. З цієї причини її проведення потрібно довіряти виключно професіоналам, що володіє багаторічним досвідом в цій сфері діяльності.

Як зробити викопіювання земельної ділянки

Викопіювання з топографо-геодезичного плану може стати в нагоді для вирішення наступних питань:

Існує два різновиди процедури: на основі кадастрового або топографо-геодезичного плану. У другому випадку розгортка місцевості виходить більш детальної, хоча при будь-яких обставинах інформація повинна бути точною, повною та актуальною, відображати те, що в дійсності знаходиться на території прямо зараз.

Оформлення викопіювання для будівельного паспорта передбачає дотримання українських законодавчих вимог:

  1. вона повинна бути обрана з точним дотриманням масштабів (1: 2000, 1: 500, 1: 1000, 1: 5000);
  2. вказується азимутальна прив’язка;
  3. наявність двох частин: з планом земельної ділянки та розшифровкою всіх топографічних знаків окремим розділом;
  4. вказівку адреси ділянки, форми власності та категорії землекористування.

Документ повинен бути оформлений в паперовому та електронному видах (це може бути кольорова або чорно-білий друк, ролі це не грає).

Що буде відображено на плані

Правильно складене викопіювання дозволяє отримати детальну топографічну карту досліджуваної території. На ній повинні бути відображені наступні об’єкти: межі земельної ділянки, навколишні території, споруди нежитлового та житлового призначення, автомобільні і ж / д шляху, лінії електропередач, підземні комунікації, дерева і чагарники, поля і луки, водні ресурси і багато іншого.

У документі відображаються не тільки об’єкти, розташовані безпосередньо на території для забудови, а й прилеглі локації. Точкою відзначається життєвий простір на якому буде виконуватися діяльність, наприклад, викопіювання для електропідключення.

Тепер ви знаєте, що таке викопіювання земельної ділянки, а допомогти виконати її грамотно вам допоможуть в компанії «Укргеолсервіс». Тут надають широкий перелік послуг геодезії. Серед плюсів звернення саме до нас можна відзначити оперативність виконання замовлення, актуальність складеного топографічного плану і доступну ціну процедури при збереженні високої якості.