17.06.2021

Аналіз грунту представляє комплекс лабораторних і польових досліджень для проектування і подальшого будівництва будівель. Без подібних досліджень точно не обійтися, тому що вони дозволяють встановити ряд необхідних показників. Для отримання достовірних результатів важливо звертатися до професійних компаніям, які мають у своєму розпорядженні кваліфікованими кадрами і спеціалізованим обладнанням.

Особливості

Дослідження грунту в самостійному порядку не представляється можливим, тому що потрібно мати у своєму розпорядженні певним наборів навичок. Визначення видів грунтів передбачає оцінку наступних показників:

Як дізнатися, які грунти на ділянці

Це можна зробити тільки шляхом лабораторного аналізу. Чи не вийде просто виконати візуальний огляд і отримати потрібну інформацію. Знання основних параметрів ґрунту важливо з кількох причин. По-перше, ви зможете зрозуміти, які місця придатні для будівництва, а де краще від нього утриматися. По-друге, орієнтуючись на глибину залягання підземних вод можна вибрати тип фундаменту. По-третє, можна визначитися з місцем для окремо стоячого льоху.

Як визначити розмір часток грунту на ділянці

Встановити міцність, просідання грунту можна тільки після аналізу зразків в лабораторії. Взяті фахівцями проби досліджуються, піддаються випробуванням. Для початку роботи важливо надати геологу доступ на земельну ділянку. Використовуючи свій досвід, він визначить, де краще взяти зразки. Для визначення розміру часток грунту на ділянці потрібно буде буріння свердловин.

При дослідженні геологам можуть знадобитися такі інструменти, як ємності для зразків, скотч, ручний бур, лопата, рулетка, блокнот. У поважаючих себе фахівців вже є все необхідне обладнання з собою, тому замовнику нічого не потрібно буде шукати і надавати приїхав працівникові. Виявлені параметри будуть детально відображені в звіті, наданому після закінчення робіт.

 

Висновки

Без проведення попереднього дослідження грунту ви серйозно ризикуєте. Будівництво на неперевіреному земельній ділянці може привести до обвалення або зсуву будівлі. Економія на лабораторному аналізі – не найкраще рішення. Зараз ви можете зберегти гроші, але потім віддасте на повторне будівництво та ремонт ще більше коштів. Більш того, проектні компанії можуть відмовитися розробляти плани будівництва без наявності геологічної експертизи. Не намагайтеся займатися цим самостійно. Зрозуміти, що грунт хороший «на око» ви не зможете. Це марна затія, яка не принесе нічого хорошого.