17.06.2021

Що таке геологія ділянки? Вона являє собою сукупність досліджень, спрямованих на визначення фізико-механічних властивостей ґрунтів. Від якості заздалегідь виконаних досліджень залежить безпека подальшого будівництва. Без виконання польових і лабораторних обстежень існує ризик обвалення будівель, зведених на грунтах, що мають властивість до деформацій. Також необхідно встановити глибину залягання грунтових вод.

Можливості

Якщо ви замислюєтеся над тим, чи потрібна геологія ділянки, то відповідь очевидна – вона просто необхідна. При правильному підході до проведення процедури, можна отримати розгорнуту інформацію. Ці відомості допоможуть визначити, чи можна починати будівництво на конкретній території. Обстеження дозволяють встановити наступні дані:

Коли у вас на руках є дані про якість грунту, ви отримуєте масу можливостей. Наприклад, можете віддати перевагу певної конструкції фундаменту. Також замовити геологію ділянки доцільно для визначення глибини прокладання комунікацій і споруди підвалу в будинку.

 

Етапи

Для отримання всієї цієї інформації важливо правильно організувати роботу, дотримуючись певну стадійність. Фахівці проводять такі послідовні дії:

  1. вивчення вже наявної інформації про земельну ділянку з архівів (якщо така є);
  2. буріння свердловин (кількість визначається розмірами майбутньої будівлі);
  3. виконання статичного зондування;
  4. взяття проб грунту і їх подальше лабораторне дослідження;
  5. аналіз отриманих даних і надання замовнику фінального звіту в електронній та друкованій формах.

Що стосується питання, коли краще робити геологію ділянки – то кращими періодами для цього є осінь і весна. У ці сезони грунт виявляється максимально насиченим водою, тобто створюються передумови для його перевірки в гранично критичних умовах. Геологія ділянки взимку також проводиться, але тут фахівці можуть зіткнутися з деякими труднощами. Бурити свердловини в промерзлому ґрунті набагато складніше.

Висновки

Таким чином, значимість геології ділянки важко переоцінити. Вона є необхідною процедурою на підготовчій стадії будівництва. Не варто забувати також замовити геодезію. У неї входить певний спектр послуг, що включають вивчення рельєфу місцевості за допомогою професійного обладнання. Для проведення досліджень звертайтеся тільки в перевірені компанії, щоб отримати вірні результати. Аналіз – процес копіткий, так що може зайняти кілька тижнів. Варто насторожитися, якщо вам говорять про те, що обстеження буде проведено швидко. Його якість буде сумнівним. Як робити геологію ділянки точно знають кваліфіковані фахівці.