Вартість:від 5000 грн
Термін виконання:10-14 днів
Що таке геологія під котедж

Будівництво власного будинку – важливий етап в житті будь-якої людини, тому для успішного втілення проекту необхідно виконати ряд умов. В першу чергу знадобляться геологічні вишукування для котеджу, ціна на які залежить від площі досліджуваної території. Також беруться до уваги місце розташування майданчика, наявність негативних геологічних процесів на території або поблизу, відстань до найближчих будівель і інші аспекти.

Навіщо ж необхідно подібне дослідження? Геологія для будинку дозволяє отримати детальну інформацію про будову ґрунтової підстави, потужності кожного шару та особливості його положення в просторі, глибині залягання підземних вод тощо. Інженери-геологи нашої компанії, за допомогою отриманої інформації, можуть визначити, як саме будуть взаємодіяти будівля і породи, чи можливий розвиток та активізація негативних геологічних процесів, які можуть призвести до руйнування або деформації елементів будівлі.

Геологія ділянки під будинок часто визначається одночасно з геодезичними роботами на ділянці. Проведення комплексних досліджень необхідно для отримання інформації, яка потрібна для створення і розробки проектної та технічної документації. Ділянка вивчається нашими співробітниками ретельно і по завершенню робіт замовник отримує повний комплект матеріалів:

Ці документи знадобляться для узгодження в місцевих органах самоврядування та споруди надійного і довговічного будівлі.

Геологія для котеджу: основні етапи

Для вибору типу фундаменту і матеріалів, які будуть використані при будівництві, знадобляться дані про особливості ґрунтів і підземних вод. Також часто на ділянці попередньо необхідно провести межування. Геологічні вишукування для приватного будинку фахівці нашої компанії починають з детального вивчення території. Так визначається місце розташування майбутніх свердловин. Вони повинні розташовуватися так, щоб геологічні розрізи відображали стан ґрунтового масиву.

Ґрунт в основі споруди, як правило, неоднорідний і може бути представлений пісками, глинами, суглинками, пісковиками і т.д. Шари порід мають різну потужність і фізико-механічні характеристики. Основне завдання – вивчити зону впливу від майбутньої будови. Також можуть бути розкриті скельні породи, які відрізняються високою міцністю. Ретельне вивчення ґрунтів дозволяє визначити, як взаємодіють породи і спорудження, а також з’ясувати, які наслідки цієї взаємодії можуть бути згодом. Для вивчення порід зразки відбираються з покрівлі, середини і підошви кожного шару. Головна умова для подальшого вивчення в лабораторії – проби повинні мати непорушену структуру, тому їх герметично упаковують відразу після вилучення.

 

Щоб провести геологічні вишукування для будівництва будинку, наші фахівці використовують якісне сучасне обладнання. Всі роботи проводяться в два етапи. Польовий етап включає дослідження місцевості, буріння свердловин і відбір проб. Камеральний етап досліджень включає в себе лабораторне вивчення фізико-механічних властивостей ґрунтів. За результатами складається заключний технічний звіт.

Глибина виробок залежить від параметрів споруди: його площі, поверховості і габаритів. Також враховується загальний стан ґрунтової основи. Фундамент будівлі піддається впливу підземних вод. Тому при перетині водоносного шару фахівці відбирають проби води і виконують аналіз її хімічного складу. Дослідження всіх зразків виконується у власній сертифікованій лабораторії, що дозволяє отримати достовірні результати.

Від чого залежить ціна геології для котеджу

Вартість геології під котедж залежить від кількості пробурених виробок і вивчених проб. Співробітники нашої компанії допоможуть визначитися з переліком і обсягом необхідних досліджень до початку виконання робіт. Замовити геологічні вишукування котеджу клієнт може після консультації з фахівцем, яка надається безкоштовно. Також можуть бути виконані необхідні геодезичні дослідження, які потрібні для складання топографічного плану заданого масштабу. Всі пробурені вироблення відзначаються на карті із зазначенням номера свердловини, року буріння і глибини. Для кожної свердловини фахівці будують літологічну колонку, яка відображає в масштабі перелік порід, їх потужність і глибину залягання ґрунтових вод. Результати лабораторних досліджень фіксуються в заключному звіті.

Геологічна розвідка будинку виконується нашими співробітниками оперативно і на належному рівні, так як всі фахівці мають значний досвід, а компанія проводить такі дослідження більше десяти років. Основним критерієм нашої роботи є надання якісних послуг за прийнятну вартість, яка нижче, ніж в багатьох геологічних організаціях.