Вартість:від 2000 грн
Термін виконання:1 день
Коли необхідно виносити межі ділянки

При купівлі земельної ділянки її розміри й межі дуже часто визначені тільки в документації, але на реальній місцевості ніяк не позначені. Винос в натуру меж земельної ділянки – це процедура, яка дозволяє виділити й обозначити контури площі вашого володіння на місцевості.

Фактично процедура повинна проводитися в кожному випадку, коли потрібно визначити розміри власності: купівля землі, будівництво житлових будинків, зведення інженерних мереж та інших об’єктів. Рекомендується проводити винесення меж ділянки в натуру при наступних обставинах:

Іншими словами, зазначена геодезична процедура потрібна в більшості випадків. Якщо власник або будівельна компанія організовують будівництво чи розпорядження територією проходить іншим способом, то винос меж ділянки стає не просто користним, але й необхідним способом знизити ризики конфліктів з сусідами й органами державної влади.

Крім цього, достовірне визначення площі допоможе виключити сумніви в точності наявних кордонів. Ця особливо актуально у випадку, коли сусідні власники неправомірно розширюють свої володіння.

Винос меж: етапи й особливості

На практиці процедура визначення фактичної площі землі здійснюється за допомогою спеціальних межових знаків (тимчасових чи постійних). Робота проводиться геодезистами – спеціалістами по визначенню розмірів об’єктів на місцевості.

Винесення меж земельної ділянки включає цілий комплекс заходів:

Безпосередньо заходи по визначенню та закріпленню нявних розмірів – це багатостадійний процес. Усі роботи діляться на наступні етапи:

Винос контурів земельної ділянки здійснюється в заданій стандартами системі координат. В залежності від густоти забудови прилеглих до ділянки території, кількість опорних точок може змінюватися в різні сторони.

Чому процедуру неможливо виконати самостійно

Закріплення власних меж землі лінійкою або будь-яким іншим ручним приладом не стане оптимальним варіанто вирішення проблеми. Професійний винос точок меж ділянки дозволить:

  1.  встановити розміри вірно, уникаючи великих похибок вимірів, тому що ми використовуємо сучасні цифрові прилади;
  2. дотримуватися при вимірах нормам та вимогам державних стандартів;
  3. отримати офіційний акт про винос, який підтвердить фактичне визначення меж на місцевості.

Таким чином, самостійні вимірювання не наблизять до бажаного результату, а тільки затягнуть час. В той же час, винесення кадастрових меж земельної ділянки сертифікованими геодезистами може стати офіційним доказом визначення площі об’єкту, яке буде прийматися до уваги державними органами у випадку суперечок з сусідами.

Як оформлюється процедура

Після закінчення польових робіт та монтажу межових знаків, геодезисти складають акт, який фіксує роботи з виносу меж земельної ділянки та їх результат. Фактично документація починає розроблятися ще на підготовчому етапі . Акт – це документальне підтвердження встановлення та закріплення меж ділянки на місцевості.

Акт повинен містити наступну інформацію:

Також, до акту може додаватися каталог координат, якщо при роботі знадобилося винести додаткові точки. Акт складається в двох примірниках, один отримує замовник, другий зберігається у виконавця робіт.

Щоб уникнути розповсюджених помилок при складанні документації, потрібно звертатися до професіоналів. Геодезистів компанії “Укргеолсеовіс”  сертифіковано та внесено до реєстру діючих геодезистів України, а також вони мають необхідні знання та досвід, щоб зробити винос меж ділянки якісно, надійно та швидко.