Вартість:від 450 грн/п.м.
Термін виконання:2-3 дні

Спостережні свердловини за підземними водами – це спеціальні гідрогеологічні спорудження для контролю і моніторингу стану водоносного горизонту. Ще 5 років тому з необхідністю буріння таких свердловин стикалися тільки екологи і великі підприємства. Але Закон України «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» змінив ситуацію. Тепер облаштування спостережних свердловин – це необхідна процедура в разі, якщо з водозабору здійснюється активний видобуток води, або якщо підприємство несе потенційні екологічні ризики.

Отже, зараз спостережна свердловина необхідна багатьом малим і середнім підприємствам, дачним кооперативам та іншим об’єктам з відносно високим споживанням води із свердловини. Тому ми вирішили розглянути цю тему докладно.

Що таке свердловина для спостереження за ґрунтовими водами

Спостережна свердловина – це вертикальна циліндрична виробка для моніторингу стану водоносного шару. Глибина спостережної свердловини повинна досягати горизонту, з якого ведеться видобуток підземних вод.

У свердловини ведуться регулярні вимірювання, що дозволяють визначити наступні параметри:

Отримана інформація вноситься в спеціальну документацію. Розробка спостережної свердловини – це обов’язкова умова експлуатації водозабірних свердловин потужністю понад 100 м³ / добу. Систематичний моніторинг стану горизонту вважається об’єктивним обгрунтуванням того, що рівень забруднення і витрати природних ресурсів знаходиться під контролем.

Які завдання вирішує спостережна свердловина на ґрунтові води

Облаштування та діяльність спостережних свердловин може проводитися для наступних цілей:

Уточнення геологічного розрізу

Якщо планується розробка водозабірної свердловини в місцевості із складними геологічними умовами, то доцільно спочатку провести буріння спостережної виробки. Це раціональний спосіб визначення проблемних ділянок, в яких не варто споруджувати основну свердловину. До того ж, воду з спостережної свердловини можна використовувати для буріння основної свердловини.

Оцінка гідрогеологічних параметрів

Коли проектна потужність майбутньої свердловини досить велика і перетинає кілька водоносних горизонтів, виникає необхідність оцінити різні додаткові гідрогеологічні параметри. Такий аналіз дозволяє визначити доцільність буріння основної свердловини. За допомогою спостережної свердловини можна визначити наступні характеристики:

Гідрогеологічний екологічний моніторинг

Для цих цілей буріння спостережних свердловин за підземними водами виконується на різних радіусах від джерела потенційного забруднення. Виробки споруджуються на різну глибину, що дозволяє контролювати хімічний та фізичний склад води на різних горизонтах.

Скільки коштує спорудження моніторингової свердловини

Ціна буріння спостережної свердловини визначається за метр пройденої глибини. Остаточна вартість робіт залежить від наступних параметрів:

Зв’яжіться з нами, щоб наші фахівці змогли розрахувати ціну зведення спостережної свердловини саме на вашому об’єкті.