Вартість:від 450 п.м.
Термін виконання:2-3 дні

Буріння інженерно-геологічних свердловин – це початковий і найбільш витратний етап геологічних вишукувань. Це пов’язано з тим, що при бурінні задіяні не тільки людські ресурси, а й техніка різних габаритів: від ручних бурів до самохідних бурових машин.

Вибір способу виконання буріння безпосередньо залежить від умов майданчика і від типу майбутньої будови. Якщо запроектована споруда має значні розміри і підвальне приміщення, то необхідно задіяти велику техніку для буріння на великі глибини. В такому випадку до ділянки буріння інженерно-геологічних свердловин повинні бути вільні під’їзні шляхи. У великих містах така умова не завжди виконується, тоді на допомогу прийдуть малогабаритні бурові установки, які легко впораються зі свердловиною до 20 метрів. Якщо місце буріння знаходиться в межах міста з дуже щільною забудовою, то найдоцільніше проводити ручне буріння.

Що таке інженерно-геологічна свердловина

Інженерно-геологічна свердловина – виробка циліндричної форми з різним діаметром і глибиною. Співвідношення між цими двома показниками становить приблизно 0,2 / 0,001. Інженерно-геологічні свердловини відрізняються від свердловин інших видів. Для них характерні:

Відмінність свердловин для інженерних вишукувань від всіх інших накладає на них певні вимоги, а саме:

  1. Отримання даних про геологічну і гідрогеологічному будови ділянки проведення робіт для подальшого будівництва;
  2. Отримання достатньої кількості матеріалу для проведення лабораторних досліджень фізико-механічних властивостей порід, що складають основу для будівництва;
  3. Можливість проведення вишукувальних робіт навіть після проведення буріння;
  4. Ліквідація свердловини для усунення можливості циркуляції підземних вод.

Ці суттєві ознаки і вимоги, що висуваються до інженерних свердловин, визначають вибір засобів і способу виконання буріння. Залежно від технології виконання бурових робіт існує кілька видів буріння, а саме: вібраційний, ударно-канатний, шнековий, колонковий.

Ціна буріння інженерної свердловини

Розрахунок вартості за буріння інженерної свердловини, як і будь-якої іншої, проводиться за погонний метр глибини. В середньому ціна стартує від 450 за п.м. ручного буріння. На остаточну ціну буріння впливає безліч факторів. Основні це:

Тому в кожному конкретному випадку ми враховуємо саме Вашу геологічну ситуацію.

Навіщо потрібно буріння геологічних свердловин

Буріння свердловин – це основний етап робіт при геологічних дослідженнях, при пошуку і розвідці родовищ. Значимість інженерно-геологічних свердловин визначають наступні характеристики:

Буріння свердловин допомагає визначити зручне місце для забудови, найбільш вдалий фундамент і виключити ймовірність затоплення підвальних приміщень ґрунтовими водами. Завдяки якісній роботі, забудовники перед початком отримують цінні відомості, а саме:

  1. Точну характеристику ґрунту.
  2. Глибину промерзання ґрунту.
  3. Ступінь пучністості ґрунту.
  4. Знаходження водоносного горизонту, а також його властивості.

Матеріалом для вивчення є керн, проба матеріалу з свердловини, перем’яті грудки ґрунту. Саме за відібраними зразками і виявляють властивості шарів, до яких вони належать.

Щоб в будівництві не виникало зайвих проблем, буріння повинні виконувати кваліфіковані інженери. Робота фахівців повинна бути на вищому рівні.

Можна підсумувати, що процес буріння геологічних свердловин несе за собою всебічну допомогу при забудові. Замовник буде точно впевнений, що споруда залишиться надійним ще на багато років. Тому пропустити такий важливий етап – неможливо.