Геологічні вишукування автомобільної дороги загального користування у Криворізькому районі Дніпропетровської області
Область: Дніпропетровська
Вид робіт: Геологія доріг
Рік робіт: 2020
Виконана робота:

В ході робіт було проведено обстеження території, буріння інженерно-геологічних свердловин, відбір проб ґрунтів, лабораторні дослідження, камеральна обробка матеріалів і складання технічного звіту.

Метою інженерно-геологічних вишукувань було:

Геологічна будова Криворізького району

Криворізький район за архітектурно-будівельним районуванням відноситься до зони II – Південно-Східний кліматичний район. Характерними особливостями клімату території є значні коливання температур протягом року, місяця, сезону; зливовий характер літніх дощів; часті відлиги, і, в зв’язку з цим, нестійкий сніговий покрив; інтенсивне весняне сніготанення.

Ділянка, на якій проведена геологія доріг, приурочена до кількох геоморфологічних елементів – до вододільних схилів правого і лівого берегів р. Інгулець і першої надзаплавної тераси. Рельєф ділянки слабопохилий, ухил поверхні з правого берега – східний, з лівого берега – західний, спланований насипними ґрунтами. Абсолютні позначки поверхні землі з правого берега змінюються від 117,00 до 62,00 м, з лівого берега від 91,00 до 111,00 м.

У сфері впливу автодороги, що реконструюється, залягають нерозчленовані елювіальні і еолово-делювіальні відклади, представлені суглинком важким і легким лесовидним, а також сучасні та техногенні утворення.

Водоносний горизонт відкритий, безнапірний. Коефіцієнти фільтрації ґрунтів змінюються в межах 0,002 – 0,65 м/добу. Живлення водоносного горизонту відбувається за рахунок інфільтрації атмосферних опадів і поливу присадибних ділянок. Розвантаження водоносного горизонту відбувається в р. Інгулець.

З несприятливих фізико-геологічних явищ слід відзначити наявність в геологічному розрізі маловологих анізатропних за властивостями лесовидних ґрунтів здатних проявляти просідні властивості при замочуванні, а також потенційне підтоплення ділянки вишукувань. Територія робіт відноситься до першого типу умов за просадністю, а за категорією складності умов – до середньої складності.

В ході роботи були пробурені інженерні свердловини, відібрані зразки ґрунту для лабораторних досліджень властивостей. Дані польових і лабораторних робіт були оброблені і оформлені в технічний звіт, який переданий замовнику.